Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Buna ziua, Pentru o persoana fara venit daca are dat ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Buna ziua, Pentru o persoana fara venit daca are dat in arenda ...

Buna ziua,
In cazul unei persoane fara venit daca are mostenire un teren agricol de 4 ha, arendat pentru care ar primi net 2700 RON cat ar trebui el ca si arendator ( daca este persoana fara venit) sa plateasca impozitul si respectiv daca e necesar a plati CASS pentru venitul net de 2700 ron din arenda?
Icarus26, utilizator