Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua! Cum pot sa scap de concubinul fara sa ma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua! Cum pot sa scap de concubinul fara sa ma bata si ...

buna ziua!
Cum pot sa scap de concubinele fara sa ma bata si sa duca pe copilul minor de 2 ani. mentionez ca de multe ori ma amenintat, ca el pleaca cu copilul iara noi putem sa facem ce vrem (am doi copii din casnicie) si daca ma duc la avocat ma da in judecata in asa fel incat imi va lua copilul.
Aberatiile unui om agresiv care va terorizează probabil atât fizic și psihic.Plecati la părinți,rude dacă aveți,luați copii ,introduceți acțiune prin care solicitați sa le achite pensia sa fie stabilit domiciliul copiilor la dvs etc.Daca va bate, aveți martori,poze,chemați politia puteți solicita ordin protectie în instanta.,vi se da av din oficiu etc.Ce spune el e egal cu 0 copii stau cu mama în 90%din cazuri..
Sa ies din apartamentul meul propriu? De altfel este amenintat toata familia ci ca ne vor taia capul o sa pise pe ei si o sa deie foc la toata casa, ci ca nu ajunge nici patru patrule ca sa-l opreasca ca sa ma omoara sau sa ma nenoroceasca si se leaga de toata familia mea. nu stiu daca o poza ( a ramas urma de lovitura pe fiica mea ceea mare) si un video (despre care el nu stie) in care vorbeste "frumos" se poate folosi ca dovada in caz ca se ajunge la judecatorie. mentionez ca copilul cel mare are aproape 14 ani si ceea mijlocie 8 jumate si in general sunt si ei acasa si aud totul sau si mai rau si ei sunt bagati sau incepe cu ei. Da si mai pe deasupra telefoanele le are sub controlul lui am fost obligat sa pun family link ca sa-mi poata bloca si telefonul meu si astfel vede si pe unde sunt si cat satu lafel si cand ajungem acasa.
DD31, utilizator
Pana la urma, va e concubin sau sot? Chemati politia când face scandal și solicitati un ordin de protecție.
Solicitati și evacuarea lui.
gi-jane2, moderator
Imi este concubin. si cand face scandal tot imi spune ca de el pot sa chem si politia ca pana cand ajung ei eu nu mai traiesc. Nu-l intereseaza de politie tot mia zis ce "si ce daca vin? merge inauntru si iese sau si daca va merge in inchisoare si cand iese va contiuna de acolo unde a ramas.
Nu avem cum sa va ajutam noi,v -am oferit câteva sfaturi și atât.Doar dvs va puteți face curaj apela la ordin de protecție, politie ,instanta,protecția copiilor etcetc.Nu aveți cum sa ieșiți din acest cerc vicios dacă nu acționați , de schimbat el nu are cum sa se schimbe..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat