avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 306 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna seara. Se pot primi despăgubiri de la B.A.AR,in ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna seara. Se pot primi despăgubiri de la B.A.AR,in cazul in ...

Buna seara. Se pot primi despăgubiri de la B.A.AR,in cazul in care pasagerul a fost grav rănit, și mașina nu avea RCA?Pasager în mașina care s-a răsturnat. Și fără să depună plângere penală împotriva șoferului? Deja a dat semnătura că nu depune plângere. Dar un minor care se afla în mașina respectiva a primit despăgubiri de la alta firma pe despăgubiri, in valoare de 90.000 Ron. Însă soția șoferului, care de asemenea se afla în mașina, nu a primit nimic, deoarece a semnat că nu depune plângere penală.Puteti vedea după userul meu ce am postat, în legătură cu accidentul. Mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Buna seara. o sa va expun problema noastră, și niște întrebări.sotia ... Tudor20012001 Tudor20012001 Buna seara. O sa va expun problema noastră, și niște întrebări.Sotia mea,anul trecut a avut un accident grav de mașină. Era pasagera, in spate. În ... (vezi toată discuția)
Daune accident rutier marius tu marius tu Bunica mea a fost pasagera intr-un autoturism implicat intr-un accident rutier,iar in urma acestui accident a fost grav ranita, printre care si o fractura de ... (vezi toată discuția)
Despagubire rca in caz de deces marag68 marag68 tatal meu a decedat in urma unui accident auto produs in luna martie a acestui an. Masina a fost condusa de unchiul meu si deoarece avea atat rca cat si casco ... (vezi toată discuția)