avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Salariat, PFA și administrator unic SRL în același ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Salariat, PFA și administrator unic SRL în același timp

bună ziua!
pot să fiu în același timp și salariat (CIM norma întreagă) să am și un PFA (CAEN 6202 Consultanta IT) și să fiu și administrator unic pentru un SRL (CAEN 7911/12 Turism) ?
exista vreo condiție legală care ma împiedică?
ce considerente legale majore ar trebui sa am in vedere? (dpdv impozite, taxe, etc)
mulțumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Mai 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Contract prestare servicii intre srl-ul meu si pfa-ul meu sergiu_nichitean sergiu_nichitean Buna ziua, Sunt actionar unic si administrator la un SRL cu activitate principala (cod CAEN) 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi ... (vezi toată discuția)
Problema cauzata de un tert Ionut Stamate Ionut Stamate Buna ziua, O sa detaliez mai jos toata situatia astfel incat sa va faceti o idee mai buna. Am o activitate prin PFA din 2020 (cod caen 7420) si in 2021 am ... (vezi toată discuția)
Contributii pe venit in sectorul it Daliborka Daliborka Buna seara, In cazul in care o persoana PFA , in domeniul IT realizeaza venituri, care ar norma de venit si care ar fi contributiile platite pe venit?si cum ... (vezi toată discuția)