Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Salariat, PFA și administrator unic SRL în același ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Salariat, PFA și administrator unic SRL în același timp

bună ziua!
pot să fiu în același timp și salariat (CIM norma întreagă) să am și un PFA (CAEN 6202 Consultanta IT) și să fiu și administrator unic pentru un SRL (CAEN 7911/12 Turism) ?
exista vreo condiție legală care ma împiedică?
ce considerente legale majore ar trebui sa am in vedere? (dpdv impozite, taxe, etc)
mulțumesc!
george-neagu, moderator