avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua am o banca pe care nu am platit si daca am ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua am o banca pe care nu am platit si daca am cumparat ...

Buna ziua am o banca pe care nu am platit si daca am cumparat o banca cu banii dela fata mea banca poate să-mi ia casa. Multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Fiți clară și explicită, cum adică ați cumpărat o bancă`? Dvs știți cât valorează o bancă de bani`?

Ați cumpărat o bancă pe care stați să vă odihniți la umbră`? Pronunțați repetat cuvântul "bancă" în mod contradictoriu.
Ultima modificare: Duminică, 5 Mai 2024
Dapix, utilizator
Da, daca datoria depășește 10mii de lei sau e mai mica, dar nu aveti venituri, casa pe care ati cumparat-o cu banii fetei e în pericol sa fie scoasa la licitație daca dvs sunteți proprietarul casei.
Ce datorii aveti si de cand datează?
Ultima modificare: Duminică, 5 Mai 2024
gi-jane2, moderator
Scuze am cumparat o casa

Dapix a scris:

Fiți clară și explicită, cum adică ați cumpărat o bancă`? Dvs știți cât valorează o bancă de bani`?

Ați cumpărat o bancă pe care stați să vă odihniți la umbră`? Pronunțați repetat cuvântul "bancă" în mod contradictoriu.

Si cine este proprietarul casei'?
Daca dumneavoatra sunteti proprietara casei, dar si datornica la o banca, in anumite situatii deja explicate mai sus, se poate sa pierdeti respectiva casa, pentru ca poate fi vanduta la licitatie.
Am o datorie de 2000de franci din
2014 si am venit din pensie

gi-jane2 a scris:

Da, daca datoria depășește 10mii de lei sau e mai mica, dar nu aveti venituri, casa pe care ati cumparat-o cu banii fetei e în pericol sa fie scoasa la licitație daca dvs sunteți proprietarul casei.
Ce datorii aveti si de cand datează?

Alte discuții în legătură

Cum pot sa renunt la apartament ipotecat ? halupacristina halupacristina Am facut un credit in franci elvetieni si ma intereseaza cum se procedeaza in situatia in care vreau sa renunt la apartament cu ipoteca pe el#-o. Creditul l-am ... (vezi toată discuția)
Se pot infrupta mai multi creditori din banii obtinuti printr-o singura executare silita? user43 user43 Am cumparat in 2006 o garsoniera in baza unui credit in chf. Atunci un franc elvetian era 1,83 lei.Acum francul este de peste 2 ori mai mare.Salariul nu a ... (vezi toată discuția)
Legea insolventei bialuca bialuca Buna seara, Detin un imobil care este in executare silita (casa a fost evaluata si o sa o scoata la licitatie ). Intrebarea este daca pot sa aplic la legea ... (vezi toată discuția)