avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Activitate Bolt
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Activitate Bolt

Bună ziua.
Aș avea două întrebări legate de activitatea firmelor care au contract cu Bolt.
1. Sunt legale contractele de comision/colaborare încheiate între flote SRL-uri și PFA-uri?
2. Bolt oprește un comision de 25% din încasări, calculat și reținut corect în aplicație, dar la sfârșitul lunii facturează sume mai mici. Ce ar fi corect făcut în această situație, cu restul de bani pentru care nu avem factură, dar totuși au fost reținuți?
Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Contabilitatea la pfa/ii nickylauda nickylauda Am cateva nelamuriri legate de evidenta contabila la PFA-ul meu. Unde gresesc va rog sa ma corectati sau sa veniti cu adaugari. Am cumparat Registrul de ... (vezi toată discuția)
Contract de munca pe un srl cristina.2023 cristina.2023 Buna ziua, Am infiintat un SRL si doresc sa angajez primul sofer de bolt. Daca soferul pe care doresc sa il angajez nu are si un alt loc de munca, ... (vezi toată discuția)
Cadru legal bolt / uber? am tot cautat... AlexCost AlexCost Cadru Legal Bolt / Uber? Am tot cautat, am intrebat si la Anaf..dau toti din umeri si nu explica nimeni clar si concis urmatoarea situatie: Cum fac SRL-urile ... (vezi toată discuția)