avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit o somatie : În baza prevederilor art. 230 ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit o somatie : În baza prevederilor art. 230 din Legea ...

Am primit o somatie : În baza prevederilor art. 230 din Legea nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală, cu modificările şi completările ulterioare,
vă înştiinţăm că figuraţi în evidenţa fiscală cu următoarele sume de plată, pentru care s-a început executarea silită în temeiul titlului
executoriu emis/titlurilor executorii emise de Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice.
Scrie ca pot demara o procedura de mediere, în
baza prevederilor art. 230 alin. (1) din Legea nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală, cu modificările şi completările ulterioare, se
va proceda la continuarea măsurilor de executare silită.
Unde ? Este un model ? Ce sa scriu in ea ? Am a microintreprindere si nu ma descurc..

Alte discuții în legătură

Buna seara, din pacate am uitat sa-mi platesc declaratia unica ... dild1 dild1 Buna seara, din pacate am uitat sa-mi platesc declaratia unica la timp, asa ca am primit o somatie de executare silita, cum am primit somatia am si platit tot, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , unchiul meu a primit un document de la anaf, in care ... AnaPrs08 AnaPrs08 Buna ziua , unchiul meu a primit un document de la ANAF, in care scrie aceste lucruri: Decizie de ridicare a măsurilor de executare silită. In baza ... (vezi toată discuția)
Somatie executare silita intrebsieu intrebsieu Buna, va rog daca ma poate ajuta sa ma lamuresc cu o situatie de Executare Silita. Detin un PFA si am ramas restant cu plata la finante. Si am primit astazi ... (vezi toată discuția)