avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună am și eu o intrebare,in urma unui mic accident ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună am și eu o intrebare,in urma unui mic accident rutier ...

Bună am și eu o intrebare,in urma unui mic accident rutier mi-a fost suspenda dreptul de concere pe o perioada de 1 luna in Germania,întrebarea mea este următoarea,eu am permisul romanesc dar momentan locuiesc de 5 ani aici în Germania,dacă eu predau permisul aici,acesta v-a fi trimis în România sau după o luna o sa il primesc din nou aici.

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o mare problema și nimeni nu îmi da un răspuns ... Geech Geech Buna ziua, am o mare problema și nimeni nu îmi da un răspuns concret. Am avut un accident rutier in urma cu 5 ani in care am primit o pedeapsa de un an de ... (vezi toată discuția)
Permis retinut pentru alcool in germania miklosfulop miklosfulop buna am si eu o intrebare la care nu gasesc raspuns :( pe data de12 mai mia fost retinut permisu pt alcol #-o 1,62 in sange asa ca mi sa suspendat dreptul ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat in germania pentru alcool marye marye la un control de rutina pe sotul meu l-au gasit cu 1.90 la mie alcool in aerul respirat (mentionez ca el lucreaza in germania de 5 luni si e singur).a primit o ... (vezi toată discuția)