Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, în 2018 Tatal meu a cumpărat niște ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, în 2018 Tatal meu a cumpărat niște terenuri care ...

Buna seara, în 2018 Tatal meu a cumpărat niște terenuri care au fost trecute pe numele meu printr-un contract de vânzare - cumpărare, acum în 2024 Tatal meu vrea terenurile înapoi, amenințându-ma cu moartea, dacă nu voi renunță la terenuri și la casa Menționez faptul ca aceasta casa este printr o donație 50/ 50 cu fratele meu . mă amenință sa renunț la toate bunurile mele legal .
Se poate sa mă dea în judecata și sa aibă câștig de cauza intrând iar în posesia acelor terenuri ?
Va multumesc .
andreeacristina stan, utilizator