avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Instiintare Kruk
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Instiintare Kruk

zilele trecute sora mea a primit o instiintare de la Kruk ca ar avea de inapoiat o suma de 1288.98 ron in urma unui credit luat cu peste 5 ani in urma,acum ERB Retail Services i-a cesionat creditul firmei Kruk
1.cumva dupa 3 ani se sterg datele din baza de date?
2.trebuie sa incerce sa ia legatura cu cei de la Kruk pt o plata esalonata?
3.ii poate face poprire pe salariu?
Cel mai recent răspuns: IMicro Bucuresti , Consilier juridic 10:46, 2 Septembrie 2016
După 3 ani de la scadența unei rate se prescrie dreptul la executare. Dacă va fi executată silit trebuie să facă contestație la executare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amiabila de la kruk Qyuu Qyuu Am primit de la Kruk o informare amiabila pt o datorie de 2950 ron si scrie asa: \"Datoria d-voastra provine din contractul cu ERB Retail Services IFN SA, din ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare silita mateiion22 mateiion22 Buna seara, Cu mare rugaminte va rog sa ma indrumati si pe mine intr-o problema legata de un credit de nevoi personale. In ... (vezi toată discuția)
Executare silita Dana_Abarjan Dana_Abarjan Buna ziua, Am nevoie de un sfat. Am facut un credit in 2008 de 17.000 de lei la BCR, din care am platit 9.600 de lei, dar am ramas fara loc de munca in ... (vezi toată discuția)