Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Instiintare Kruk
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Instiintare Kruk

zilele trecute sora mea a primit o instiintare de la Kruk ca ar avea de inapoiat o suma de 1288.98 ron in urma unui credit luat cu peste 5 ani in urma,acum ERB Retail Services i-a cesionat creditul firmei Kruk
1.cumva dupa 3 ani se sterg datele din baza de date?
2.trebuie sa incerce sa ia legatura cu cei de la Kruk pt o plata esalonata?
3.ii poate face poprire pe salariu?
După 3 ani de la scadența unei rate se prescrie dreptul la executare. Dacă va fi executată silit trebuie să facă contestație la executare.