avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art 228 alin 1 .........cu art 35 alin 1 cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art 228 alin 1 .........cu art 35 alin 1 cod penal

Am fost prins împreună cu un amic ..in Carrefour odata prejudiciul din seara respectiva a fost recuperat însă noi am furat de 5 ori ...furt in forma continua ...magazinul nu acceptă împăcarea chiar daca achit integral suma ... Suma pe care magazinul a calculatato este de 10.700lei ...eu doresc sa îmi achit partea mea sau și mai mult dar magazinul chiar daca achit prejudiciul va pastra plângerea .... Eu nu am alte antecedente ...la ce pedeapsa sunt predispus in cel mai rău caz ... Sau cel mai bun ... Cum pot face sa îmi amielorez situația ...va mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Un om disperat , utilizator 23:56, 15 Mai 2024
Bună, ne poți spune te rog cum a evoluat cazul tău?

Cătălin Dorel Ionel a scris:

Deci dupa ce am achitat jumătate din prejudiciul stabilit de magazin .... De la politie mi sa zis că aș putea face un acord de recunoaștere a vinovăției ... Tot de la poliție însisita că nu îmi trebuie avocat .... Ce as putea face sa nu primesc o pedeapsa cu suspendare ....adică să primesc doar o amendă ...este o șansă ?ce as putea face ?
Mulțumesc frumos

Te a depistat pe camere că ai furat de 5 ori?ți s a spus asta din prima sau după te au mai chemat și ți s a adus la cunoștință fapta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt calificat cornis cornis Baiatul meu in varsta de 30 de ani in 2017 ,impreuna cu un prieten au sustras din Kaufland unele produse in valoare de 490 lei au fost prinsi au predat ce au ... (vezi toată discuția)
Furt calificat Horatiu1980 Horatiu1980 Am fost șef de tura la un lanț mare de magazine din CJ. În acest timp am sustras din seif suma de 10.000 de lei pe care nu i-am returnat ulterior. Am fost ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. aseara in jurulm orei 18.00 am sustras dintr-un magazin ... eucalipt eucalipt buna ziua. aseara in jurulm orei 18.00 am sustras dintr-un magazin 2 perechi lenjerie intima din prostie, la iesire m.a oprit securitatea am returnat produsele ... (vezi toată discuția)