Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art 228 alin 1 .........cu art 35 alin 1 cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art 228 alin 1 .........cu art 35 alin 1 cod penal

Am fost prins împreună cu un amic ..in Carrefour odata prejudiciul din seara respectiva a fost recuperat însă noi am furat de 5 ori ...furt in forma continua ...magazinul nu acceptă împăcarea chiar daca achit integral suma ... Suma pe care magazinul a calculatato este de 10.700lei ...eu doresc sa îmi achit partea mea sau și mai mult dar magazinul chiar daca achit prejudiciul va pastra plângerea .... Eu nu am alte antecedente ...la ce pedeapsa sunt predispus in cel mai rău caz ... Sau cel mai bun ... Cum pot face sa îmi amielorez situația ...va mulțumesc
Bună, ne poți spune te rog cum a evoluat cazul tău?

Cătălin Dorel Ionel a scris:

Deci dupa ce am achitat jumătate din prejudiciul stabilit de magazin .... De la politie mi sa zis că aș putea face un acord de recunoaștere a vinovăției ... Tot de la poliție însisita că nu îmi trebuie avocat .... Ce as putea face sa nu primesc o pedeapsa cu suspendare ....adică să primesc doar o amendă ...este o șansă ?ce as putea face ?
Mulțumesc frumos

Te a depistat pe camere că ai furat de 5 ori?ți s a spus asta din prima sau după te au mai chemat și ți s a adus la cunoștință fapta