avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am avut Gradatie de merit, incepand cu 1 septembrie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am avut Gradatie de merit, incepand cu 1 septembrie 2012, iar ...

Am avut Gradatie de merit, incepand cu 1 septembrie 2012, iar pe 11 noiembrie 2016 am fost arestat! Mai beneficiez de Gradatie, pentru celelalte luni, incepand cu septembrie 2022, de cand am redevenit titular, in urma Examenului?
Cel mai recent răspuns: BaraLiviuRadu , utilizator 20:11, 23 Septembrie 2022
Și din 11 noiembrie ce statut ați avut?

C.i.m. a fost suspendat?
Am fost arestat, iar Contractul de munca a incetat!
Legea 1/2011 Art. 264. (1) Personalul didactic din învățământul preuniversitar beneficiază de gradație de merit, acordatăprin concurs. Această gradație se acordă pentru 16% din posturile didactice existente la nivelulinspectoratului școlar și reprezintă 25% din salariul de bază. Gradația de merit se atribuie pe o perioadă de5 ani..
In acest caz, va trebui reluata procedura de acordare.
Va multumesc frumos! O seara placuta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare gradatii de merit in invatamantul preuniversitar alb_gabi alb_gabi Buna ziua. Sunt personal didactic auxilar si incepand cu anul 2009 am beneficiat panla la 01.07.2013 de gradatie de merit. - Conform OMECT 5730/2008 - ... (vezi toată discuția)
Gradatia de merit, ccc si un nou dosar pentru gradatie. IoanaScarlii IoanaScarlii Buna ziua. O intrebare daca ma poate lamuri cineva. De la 1 sept. 2016 am obtinut gradatia de merit. In anul scolar 2019-2020 am avut contractul suspendat ... (vezi toată discuția)
Acordarea gradatiei de merit personalului din invatamant b22cyp b22cyp In urma concursului sustinut in data de 31.03.2012 pentru acordarea gradatiei de merit sa incheieat un act aditional prin care se aproba acordarea gradatiei ... (vezi toată discuția)