Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am avut Gradatie de merit, incepand cu 1 septembrie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am avut Gradatie de merit, incepand cu 1 septembrie 2012, iar ...

Am avut Gradatie de merit, incepand cu 1 septembrie 2012, iar pe 11 noiembrie 2016 am fost arestat! Mai beneficiez de Gradatie, pentru celelalte luni, incepand cu septembrie 2022, de cand am redevenit titular, in urma Examenului?
Și din 11 noiembrie ce statut ați avut?

C.i.m. a fost suspendat?
Am fost arestat, iar Contractul de munca a incetat!
Legea 1/2011 Art. 264. (1) Personalul didactic din învățământul preuniversitar beneficiază de gradație de merit, acordatăprin concurs. Această gradație se acordă pentru 16% din posturile didactice existente la nivelulinspectoratului școlar și reprezintă 25% din salariul de bază. Gradația de merit se atribuie pe o perioadă de5 ani..
In acest caz, va trebui reluata procedura de acordare.
Va multumesc frumos! O seara placuta!