Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mai pot depune în prezent o acțiune civila pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mai pot depune în prezent o acțiune civila pentru retrocedarea ...

Mai pot depune în prezent o acțiune civila pentru retrocedarea în conformitate cu prevederile legilor 18/1991, 1/2000 sau 10/2001 a terenurilor preluate abuziv de regimul comunist, în cazul în care a fost formulata cerere de retrocedare în termen către Comisia de Fond Funciar ? Va mulțumesc !
Legea 1 și 18 se refera la terenuri agricole,constituirea sau reconstituirea dreptului de proprietate pt terenuri agricole legea 10 se refera la alte situații,imobile naționalizate etcetc.Ar trebui sa mergeți la av pt a evalua actele avute,șanse etc.Teoretic se poate dacă autorii dvs au făcut demersurile respective atunci când trebuia anii 90,anii 2000 pt legea 10 etc..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc