Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Buna ziua! De-a lungul timpului eu si sotul meu ...
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Buna ziua! De-a lungul timpului eu si sotul meu strangeam niste ...

Buna ziua! De-a lungul timpului eu si sotul meu strangeam niste bani la el in cont, pana saptamana trecuta stiam ca avem undeva la 58000 de mii de lei in contul respectiv. Ca sa fie totul complet, am descoperit faptul ca are si un credit la banca facut pe ascuns in valoare de 1900 de lei lunar. Eu am credit la casa unde el imi este coplatitor, la care mai am de achitat 26000, casa la care am dat un avans destul de mare dupa ce mama mea in urma vanzarii unor terenuri ne-a dat sa ne scurtam perioada de rambursare catre banca. Pana acm ratele au fost platite doar de catre mine. Avem si o fetita de 5 ani. Doresc sa divortez, dar imi este frica in primul rand pentru fetita sa nu raman fara ea (motivul pentru care m-am si chinuit atata timp). In caz de vanzare a apartamentului, are drepturi in mod egal ca si mine? Multumesc frumos pentru un eventual raspuns
Promovați divortul și partajul fata de soțul dvs.
Nu cunosc în detaliu situatia dvs dar sunt convinsa ca nu sunt riscuri sa ramaneti fără copil, mai ales ca are și o varsta frageda.
Contactați un avocat și discutați în detaliu toate aspectele juridice pentru a fi informata in legatura cu situația dvs.