Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Iubitul meu era băut și a condus prin oraș, eu eram ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Iubitul meu era băut și a condus prin oraș, eu eram în dreapta ...

Iubitul meu era băut și a condus prin oraș, eu eram în dreapta lui și încă un amic în spate. L a oprit politia ,iar noi doi am făcut schimb de locuri ca să nu îl bage pe el la închisoare am luat vina asupra mea . Eu aveam permisul suspendat pe 3 luni . Mi s a făcut dosar penal . După ceva timp noi doi ne am despărțit, vreau sa îmi schimb declaratia la politie și sa spun adevărul. Pot păți eu ceva dacă îmi schimb declaratia ? Pentru ca am mințit?
Buna seara

am făcut schimb de locuri ca să nu îl bage pe el la închisoare am luat vina asupra mea . Eu aveam permisul suspendat pe 3 luni .

foarte inteligenta miscarea....

vreau sa îmi schimb declaratia la politie și sa spun adevărul.

Puteti incerca, sa vedem daca va crede cineva.

Pot păți eu ceva dacă îmi schimb declaratia ? Pentru ca am mințit?

Riscati un alt dosar penal, pentru marturie mincinoasa.
Pai și ce pot face ? Știu ca am greșit ca i am luat apărarea. Aveam o relație de 4 ani . Dar ne am despărțit. El acum sta bine mersi ,iar eu nu mai pot da de permis ,și am rămas și cu dosar penal făcut. Ce as putea face ?
Ați greșit, trebuie de acum să plătiți. Nu prea aveți ce face mare lucru, ați comis o faptă penală.
- e penal dacă ați condus fără permis.
- e penal dacă că ați favorizat infractorul prin mărturie mincinoasă.
Dapix, utilizator
ati gresit destul. nu mai faceti nimic, cine stie ce idee va vine
Rominajwndns a scris:. Ce as putea face ?
Angajati-va avocat si stabiliti impreuna strategia apararii.