Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit In anul 2015 societatea a fost platitoare de impozit ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

In anul 2015 societatea a fost platitoare de impozit pe profit, ...

In anul 2015 societatea a fost platitoare de impozit pe profit, la 01.01.2016 a trecut la microintreprindere. Pentru anul 2015 a fost platit impozit pe profit in plus. Acesta poate fi compensat cu impozitul pe venit datorat ulterior?
da sigur daca impozitul platit in plus este pe fisa de platitor de la ANAF evidentiat