avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 232 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit In anul 2015 societatea a fost platitoare de impozit ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

In anul 2015 societatea a fost platitoare de impozit pe profit, ...

In anul 2015 societatea a fost platitoare de impozit pe profit, la 01.01.2016 a trecut la microintreprindere. Pentru anul 2015 a fost platit impozit pe profit in plus. Acesta poate fi compensat cu impozitul pe venit datorat ulterior?
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 16:46, 25 Aprilie 2024
da sigur daca impozitul platit in plus este pe fisa de platitor de la ANAF evidentiat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Compensare impozit pe profit cu impozit pe venit claudana claudana Buna ziua! Tin contabilitate la o firma care in 2014 a fost microintreprindere, in 2015 a devenit platitoare de impozit pe profit iar incepand cu 01.01.2016 ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit siso siso In anul 2014 in primele 3 trimestre am fost microintreperindere iar din octombrie 2014 am devenit platitor de impozit pe profit .La 31.12.2014 am inregistrat ... (vezi toată discuția)
D100 impozit pe profit / impozit pe venit micro p_orsyka p_orsyka Incepand cu 1 iulie societatea la care lucrez a devenot platitor de impozit pe profit. A fost microintreprindere. Am inteles ca impozitul pe profit se ... (vezi toată discuția)