avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 306 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Ce soluții poate avea un copil minor (17 ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Ce soluții poate avea un copil minor (17 ani) pentru ...

Bună ziua! Ce soluții poate avea un copil minor (17 ani) pentru a obine cetățenia romana? Multumesc
Ultima modificare: Marți, 30 Aprilie 2024
Roby-, utilizator
Cel mai recent răspuns: Etsy123 , utilizator 09:33, 2 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Toate solutiile de pe planeta nu le putem, insira aici, depinde de parintii sai si de situatia concreta de fapt. Scriem un volum cu toate situatiile posibile... conditiile fiecareia. Dar sunt firme de avoacti specializate in asa ceva, merg parintii lui la una si se intereseaza, aratand situatia lor.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul privind trecerea frontierei fara semnatura celuilalt parinte simplysurprising simplysurprising Va rog sa ma ajutati cu o informatie: parintii unui minore de 7 ani au divortat in 2013. Divortul a fost unul foarte dificil iar obtinerea semnaturii tatalui ... (vezi toată discuția)
Drept de munca pentru parintii copilului nascut in statele ue Hobitzi Hobitzi Am un copil,care s-a nascut in Germania.Citisem de ceva vreme un articol de ziar ,care spunea ca parintii unui copil nascut intr-o tara din UE au posibilitatea ... (vezi toată discuția)
Parasirea tarii de catre un minor ToleaStefan ToleaStefan Buna ziua , Fiul meu urmeaza sa mearga in vacanta in SUA , el a primit viza turistica . El este minor ( are 17 ani si 5 luni ) , eu si mama lui suntem deacord ... (vezi toată discuția)