Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua! Cum pot sa scap de concubinul fara sa ma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua! Cum pot sa scap de concubinul fara sa ma bata si ...

buna ziua!
Cum pot sa scap de concubinele fara sa ma bata si sa duca pe copilul minor de 2 ani. mentionez ca de multe ori ma amenintat, ca el pleaca cu copilul iara noi putem sa facem ce vrem (am doi copii din casnicie) si daca ma duc la avocat ma da in judecata in asa fel incat imi va lua copilul.
as dori sa va mai intreb daca e problema ca la momentul de fata sunt casnica? venit este pensia de urmas ce primesc cele doua fete mari de la sot si alocatiile de copil si venitul concubinelui.
DD31, utilizator
E o problema.doar pt dvs ,pt ca dacă realizați venituri mai mari,aveați un job puteați teoretic sa va desprinderii mai ușor de concubin.In ceea ce privește copilul sau copii făcuți cu acesta chiar dacă va separați poate fi legal obligat sa plătească pensie de întreținere.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
inteleg. aveti cumva un program prin care sa ajutati pe cei care nu au bani de avocat?
Cerere pt ajutor public judiciar se depune tot la judecatorie.
Va multumesc mult pt informare.