avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua! Cum pot sa scap de concubinul fara sa ma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua! Cum pot sa scap de concubinul fara sa ma bata si ...

buna ziua!
Cum pot sa scap de concubinele fara sa ma bata si sa duca pe copilul minor de 2 ani. mentionez ca de multe ori ma amenintat, ca el pleaca cu copilul iara noi putem sa facem ce vrem (am doi copii din casnicie) si daca ma duc la avocat ma da in judecata in asa fel incat imi va lua copilul.
Cel mai recent răspuns: DD31 , utilizator 20:02, 2 Mai 2024
as dori sa va mai intreb daca e problema ca la momentul de fata sunt casnica? venit este pensia de urmas ce primesc cele doua fete mari de la sot si alocatiile de copil si venitul concubinelui.
Ultima modificare: Miercuri, 1 Mai 2024
DD31, utilizator
E o problema.doar pt dvs ,pt ca dacă realizați venituri mai mari,aveați un job puteați teoretic sa va desprinderii mai ușor de concubin.In ceea ce privește copilul sau copii făcuți cu acesta chiar dacă va separați poate fi legal obligat sa plătească pensie de întreținere.
Ultima modificare: Miercuri, 1 Mai 2024
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
inteleg. aveti cumva un program prin care sa ajutati pe cei care nu au bani de avocat?
Cerere pt ajutor public judiciar se depune tot la judecatorie.
Va multumesc mult pt informare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, traiesc cu un barbat in concubinaj de 5 ani din care au rezultat 2 copii... grigorescumarga grigorescumarga Buna ziua,traiesc cu un barbat in concubinaj de 5 ani ce au rezultat 2 copii unul de 4 ani respectiv 1 an de un an de zile situatia sa cam schimbat ,ma bate ... (vezi toată discuția)
Suntem divortati dar fostul sot continua sa ma bata Andra ionescu Andra ionescu Buna ziua.am divortat dar locuiesc tot in aceeasi casa cu fostul sot ,prin hotararare judecatoreasca am o camera si baie spre folosinta pana la partajarea ... (vezi toată discuția)
Cum pot castiga custodia copilului meu Mira1993 Mira1993 BUNA. Am un baietel de 7 saptamani. Vreau sa divortez de sotul meu pentru ca nu mai pot sa traiesc cu certuri, scandaluri, si sa ajung mai tarziu ca copilul ... (vezi toată discuția)