avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua dețin un teren luat în arendă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua dețin un teren luat în arendă proprietarul a decedat ...

Bună ziua dețin un teren luat în arendă proprietarul o decedat nu are moștenitor, terenul este ocupat abuziv de o altă persoană ce este de făcut. Poliția zice că nu se poate face nimic fără o declarație de la proprietar
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 21:57, 3 Mai 2024
În lipsa moștenitorilor terenul va întra în proprietatea statului (a unității administrativ teritoriale de care apartine).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract arenda teren agricol ancabog ancabog Buna ziua. In urma unei mosteniri am un teren agricol dat in arenda la o societate din anul 2007. Am depus toate actele si urma sa se elbereze contractul de ... (vezi toată discuția)
Impozit pe un teren agricol al cărui proprietar e decedat kostas_rx kostas_rx Cum se poate stabili impunerea pt a plati impozitul pe terenul agricol daca proprietarul de pe titlul de prop. e decedat, dar pamanul este dat in arenda? (vezi toată discuția)
Casa nationalizata honnorrius honnorrius Buna seara ! Detin un imobil cumparat in baza Legii 10 , imobil care mi-a fost vandut doar cu terenul de sub el . Curte si gradina au fost retorcedate fostilor ... (vezi toată discuția)