Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua dețin un teren luat în arendă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua dețin un teren luat în arendă proprietarul a decedat ...

Bună ziua dețin un teren luat în arendă proprietarul o decedat nu are moștenitor, terenul este ocupat abuziv de o altă persoană ce este de făcut. Poliția zice că nu se poate face nimic fără o declarație de la proprietar
În lipsa moștenitorilor terenul va întra în proprietatea statului (a unității administrativ teritoriale de care apartine).