Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Dețin o casă la țară mică cu două ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Dețin o casă la țară mică cu două camere, iar ...

Bună ziua! Dețin o casă la țară mică cu două camere, iar tatăl meu a vorbit cu o firma de construcții
să facă lucrări fără acordul meu, a semnat un contract în care scrie să achite prima dată suma de 5000 euro, iar tata a achitat-o, iar până la final încă 25000 de euro, după o săptămână administratorul echipei a mai cerut încă 5000 de euro dar a făcut treabă de mântuială a învelit casa in ciment care a și crăpat după câteva zile, iar tata nu are de unde sa mai scoată acum bani deoarece administratorul nu a explicat in totalitate de la început câți bani vrea. Iar acum a început cu amenințările că merge la poliție și în judecată, dar era mai bine casa înainte nu ca acum...
Bună ziua! Asa, bun, si care este intrebarea?

Dar, ca fapt divers, 30.000 euro pentru o casă la țară mică cu două camere, nu este cam "putin"?