avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Dețin o casă la țară mică cu două ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Dețin o casă la țară mică cu două camere, iar ...

Bună ziua! Dețin o casă la țară mică cu două camere, iar tatăl meu a vorbit cu o firma de construcții
să facă lucrări fără acordul meu, a semnat un contract în care scrie să achite prima dată suma de 5000 euro, iar tata a achitat-o, iar până la final încă 25000 de euro, după o săptămână administratorul echipei a mai cerut încă 5000 de euro dar a făcut treabă de mântuială a învelit casa in ciment care a și crăpat după câteva zile, iar tata nu are de unde sa mai scoată acum bani deoarece administratorul nu a explicat in totalitate de la început câți bani vrea. Iar acum a început cu amenințările că merge la poliție și în judecată, dar era mai bine casa înainte nu ca acum...
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 10:52, 4 Mai 2024
Bună ziua! Asa, bun, si care este intrebarea?

Dar, ca fapt divers, 30.000 euro pentru o casă la țară mică cu două camere, nu este cam "putin"?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mi se darama casa! CarmenBindar CarmenBindar Buna seara, am si eu o mare problema. Am un perete exterior ce da in curtea vecinului, acesta nu ma lasa sa o izolez, peretele s-a crapat, am igrasie, mucegai ... (vezi toată discuția)
Anulare act notarial Angelsy Angelsy Buna ziua! In anul 2012, am divortat printr-o intelegere la notariat. In acea intelegere ma obligam sa-l despagubesc pe fostul sot cu o suma de bani. I-am dat ... (vezi toată discuția)
Cumparare apartament 2 camere ipotecat Sleipnir23 Sleipnir23 Buna seara, Am gasit un apartament care este cu vreo 4000-5000 de euro sub pretul pietei pentru ca are unele probleme. Apartamentul a fost luat prin credit ... (vezi toată discuția)