Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BUNA ZIUA CUM FAC CONTRACTUL DE IMPRUMUT CAND IMI ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BUNA ZIUA CUM FAC CONTRACTUL DE IMPRUMUT CAND IMI IMPRUMUT FIRMA? ...

BUNA ZIUA
CUM FAC CONTRACTUL DE IMPRUMUT CAND IMI IMPRUMUT FIRMA?
Buma ziua,

Vorbiti cu contabilul dumneavostra.
Pai, poate ca doamna isi tine contabilitatea in mod individual, adica singura.

Cum sa il faceti doamna? In forma scrisa, si sub semnatura privata,
de ex. Ctr de imprumut intre X si Y. X imprumuta pe Y cu suma. Suma se returneaza la data de zzz.
Data si Semnatura.
Dar , vedeti ca exista modele pe la banci pe masutele acelea,, Contract creditare societate.
BUNA ZIUA

AM INTELES !MULTUMESC MULT!