avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BUNA ZIUA CUM FAC CONTRACTUL DE IMPRUMUT CAND IMI ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BUNA ZIUA CUM FAC CONTRACTUL DE IMPRUMUT CAND IMI IMPRUMUT FIRMA? ...

BUNA ZIUA
CUM FAC CONTRACTUL DE IMPRUMUT CAND IMI IMPRUMUT FIRMA?
Cel mai recent răspuns: LUCIA DANIELA , utilizator 09:02, 7 Mai 2024
Buma ziua,

Vorbiti cu contabilul dumneavostra.
Pai, poate ca doamna isi tine contabilitatea in mod individual, adica singura.

Cum sa il faceti doamna? In forma scrisa, si sub semnatura privata,
de ex. Ctr de imprumut intre X si Y. X imprumuta pe Y cu suma. Suma se returneaza la data de zzz.
Data si Semnatura.
Dar , vedeti ca exista modele pe la banci pe masutele acelea,, Contract creditare societate.
BUNA ZIUA

AM INTELES !MULTUMESC MULT!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de imprumut acordat - procedura legala? Nina1 Nina1 Este incheiat legal un contract de imprumut realizat intre 3 parti, astfel : 1parte - .persoana fizica in calitate de imprumutant, a2a parte - .persoana ... (vezi toată discuția)
Prima casa - pot vinde mai devreme de 5 ani? benibeni benibeni Buna ziua, Am achizitionat de curand o locuinta prin prima casa pe care as fii tentata s-o vand in urmatoarea perioada. Conform ctr de garantare cu FNGCIMM, ... (vezi toată discuția)
Contract fidejusiune adrianabresug adrianabresug Buna ziua,va rog un raspuns si o baza legala pt urmatoarea problema . Firma X are un imprumut (linie credit ) la o Banca .In 2012 firma Y a devenit ... (vezi toată discuția)