Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna. Mai am încă o problemă care mi-a pus niste ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna. Mai am încă o problemă care mi-a pus niste semne de ...

Buna. Mai am încă o problemă care mi-a pus niste semne de întrebare. Eu am dosar de handicap cu grad accentuat. De asemenea aș vrea și să mă angajez in București și să mă mut la prietenul meu, tot in București. Eu dosarul meu il am trecut la comisia din comisia Vâlcea, județul ăsta fiind locul unde m-am născut. Trebuie sa mi transfer dosarul pe București ca să pot locui acolo și să mă pot angaja sau pot să mi las dosarul trecut pe Vâlcea și să pot lucra și să mă mut in București fara să fie nevoie de transferul dosarului? Explicati mi vă rog amănunțit despre ce i vorba și ce trebuie făcut in situația asta. Mai sunt și alte complicații de care trebuie să țin cont?
Se muta dosarul pt ca trebuie sa va schimbați domiciliul sau resedinta, nu e nimic complicat. Pe al mamei mele l-am mutat de câteva ori . Nu țin minte sa fi anunțat la dgaspc, l-au mutat ei după ce nu a mai aparținut cu resedinta de ei