avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna. Mai am încă o problemă care mi-a pus niste ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna. Mai am încă o problemă care mi-a pus niste semne de ...

Buna. Mai am încă o problemă care mi-a pus niste semne de întrebare. Eu am dosar de handicap cu grad accentuat. De asemenea aș vrea și să mă angajez in București și să mă mut la prietenul meu, tot in București. Eu dosarul meu il am trecut la comisia din comisia Vâlcea, județul ăsta fiind locul unde m-am născut. Trebuie sa mi transfer dosarul pe București ca să pot locui acolo și să mă pot angaja sau pot să mi las dosarul trecut pe Vâlcea și să pot lucra și să mă mut in București fara să fie nevoie de transferul dosarului? Explicati mi vă rog amănunțit despre ce i vorba și ce trebuie făcut in situația asta. Mai sunt și alte complicații de care trebuie să țin cont?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:09, 5 Mai 2024
Se muta dosarul pt ca trebuie sa va schimbați domiciliul sau resedinta, nu e nimic complicat. Pe al mamei mele l-am mutat de câteva ori . Nu țin minte sa fi anunțat la dgaspc, l-au mutat ei după ce nu a mai aparținut cu resedinta de ei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie domiciliu persoana cu handicap victor sorin victor sorin Buna ziua Am un copil cu handicap certificat definitiv are buletin cu viza de resedinta in Bucuresti , si buletinul fiind de ilfov , propietarul nu mai ... (vezi toată discuția)
Transfer drepturi handicap in alt judet Lynuxxx Lynuxxx Buna ziua, Mama mea este pensionara de limita de varsta (81 ani), este diagnosticata cu dementa senila, nu este transportabila si este posesoarea ... (vezi toată discuția)
Sunt bolnav de diabet tip1[insulino dependent] ,pot fi scutit de impozitul pe salariu ? TesuAdrian TesuAdrian Buna ziua doamnelor si domnilor ! Sunt bolnav de diabet tip1 [ ma injectez cu insulina de 4[patru] ori pe zi ] lucrez la o companie privata si vreau sa va ... (vezi toată discuția)