avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 274 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA nefolosit, deschis in 2010
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA nefolosit, deschis in 2010

Buna ziua! am un PFA deschis in 2010...ca traducator...dar nu am lucrat niciodata pe el...efectiv l-am abandonat...nu am depus nicio declaratie unica niciodata, nestiind ca presupune acest lucru ... dupa infiintare m-am angajat in alt domeniu si l-am lasat balta....as vrea sa stiu cat de grav este ce am facut....si cum as putea sa il radiez...multumesc mult!
Ultima modificare: Vineri, 10 Mai 2024
Florence_cst, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:18, 11 Mai 2024
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului a radierii persoanelor fizice autorizate, întreprinderilor individuale şi întreprinderilor familiale
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere pfa apicultorul apicultorul buna ziua, vreau sa radiez pfa si nu stiu cu ce sa incep, daca stie cineva cum se procedeaza in asemenea cazuti va rog sa imi dea si mie sfaturile necesare ... (vezi toată discuția)
Radiere pfa raluca20raluca raluca20raluca Am deschis PFA in luna septembrie 2008 avand ca activitate principala 4619. Din venitul brut pe anul 2008 s-a retinut impozitul de 10 %-doar pentru cateva ... (vezi toată discuția)
Radiere pfa de la rc fara stire! july_a34 july_a34 Buna ziua! Numele meu este Parvan Ioana si in 2006 am devenit persoana fizica autorizata pentru a putea cumpara un imobil de la stat in rate! Plata a fost ... (vezi toată discuția)