avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! Am o întrebare Dacă eu și inculpatul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! Am o întrebare Dacă eu și inculpatul am fi chemați ...

Bună seara!
Am o întrebare
Dacă eu și inculpatul am fi chemați la testul poligraf,suntem obligați să-l facem???
9 din 9 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poligraful e o prostie nestiintifica preluata de politia romana tocmai cand in tarile civilizate poligraful era eliminat de peste tot. Nicaieri in Codul de procedura penala nu se vorbeste despre poligraf. Asa ca nu e mijloc de proba. NU sunteti obligat(a) sa mergeti la poligraf mai ales pentru ca daca sunteti emotiv(a) psihologul va trage concluzia de comportament simulat acolo unde sunt doar emotii si neliniste.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Test poligraf - obligativitate LauraPaler LauraPaler Buna ziua, exista lege care te poate obliga sa faci testul poligraf, daca o persoana nu este de acord? (vezi toată discuția)
Sa fac sau nu testarea poligraf ? Achimitom04 Achimitom04 Buna ziua ! Am si eu nevoie de un sfat, de la domnul avocat Lasconschi sau altcineva care ar putea sa ma ajute. Lucrez pe o ambulanta Smurd. In februarie ... (vezi toată discuția)
Testul poligraf paniana34 paniana34 vreau sa va intreb referitor la o situatie dificila,deoarece sunt pusa intr-o situatie ingrata sunt pe postul de a imi da acordul pentru testul poligraf pentru ... (vezi toată discuția)