Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! Am o întrebare Dacă eu și inculpatul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! Am o întrebare Dacă eu și inculpatul am fi chemați ...

Bună seara!
Am o întrebare
Dacă eu și inculpatul am fi chemați la testul poligraf,suntem obligați să-l facem???
Poligraful e o prostie nestiintifica preluata de politia romana tocmai cand in tarile civilizate poligraful era eliminat de peste tot. Nicaieri in Codul de procedura penala nu se vorbeste despre poligraf. Asa ca nu e mijloc de proba. NU sunteti obligat(a) sa mergeti la poligraf mai ales pentru ca daca sunteti emotiv(a) psihologul va trage concluzia de comportament simulat acolo unde sunt doar emotii si neliniste.