avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Admite in parte plangerea, amenda contraventionala ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Admite in parte plangerea, amenda contraventionala injumatatita ...

Admite in parte plangerea, amenda contraventionala injumatatita in loc sa fie anulata:

Pronuntare de pe portal cu 90 de zile inainte de a veni acasa in scris:
Credeti ca pana la pronuntarea finala care vine in scris acasa, amenda ar mai putea fi redusa, adica anulata de tot?

01.03.2024
Ora estimata: 09:00
Complet: C16 (2020) - civil şi pj
Tip solutie: Admite in parte plângerea
Solutia pe scurt: Admite in parte plangerea. Anuleaza in parte procesul-verbal seria PBY nr. 0602513 din data de 07.10.2023, respectiv in ceea ce priveste cuantumul amenzii aplicate. Reduce cuantumul amenzii aplicate prin procesul-verbal seria PBY nr. 0602513 din data de 07.10.2023, de la suma de 4000 lei, la suma de 2000 lei. Metine in rest procesul-verbal seria PBY nr. 0602513 din data de 07.10.2023. Cu apel in termen de 30 de zile de la comunicare, apel care va fi depus la Judecatoria Sectorului 4 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 01.03.2024.
Document: Hotarâre 3526/2024 01.03.2024

Va multumesc foarte mult pt atentie
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 19:25, 16 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua.

Pronuntarea a fost data deja. Ceea ce vedeti pe portal este un rezumat. o veti primi si acasa detaliat iar din momentul in care vi se va comunica, aveti un drept de apel de 30 zile astfel cum este specificat mai sus.
Va multumesc mult pentru raspuns
Si de ce ar mai dura 120 de zile pana mi se va îamâna pronuntarea?
Nu vi se va inmana pronuntarea, ci hotararea. Aceasta este mai ampla si dureaza sa fie redactata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema eu am facut contestatie ... Ralucaralu91 Ralucaralu91 As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema eu am facut contestatie la o amenda si la o suspendare de permis mia dat permisu sa solutionat cazul in instanta ... (vezi toată discuția)
Cum se formuleaza un apel lauriancului lauriancului buna ziua ,va rog mult sa ma ajutati cu un sfat cu privire la introducerea unui apel,deoarece nu stiu cum se formuleaza si nu am posibilitatea financiara sa ... (vezi toată discuția)
Cum recuperez banii dupa castigarea unei contestatii legate de o amenda? PwJBoy PwJBoy Buna ziua. Mesajul de pe portalul de justitie este urmatorul: Solutia pe scurt: Admite în parte plângerea contravenţională. Dispune înlocuirea ... (vezi toată discuția)