Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua ! Sunt mama unui băiețel de 2 ani care ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua ! Sunt mama unui băiețel de 2 ani care are handicap ...

Bună ziua ! Sunt mama unui băiețel de 2 ani care are handicap accentuat . Am primit posibilitatea prelungirii ccc unde am depus deja actele .Indemnizatia pe care am primit-o in ultima luna pana cel mic a împlinit 2 ani a fost de 1600 lei .Voiam sa stiu daca in aceasta perioada de un an in care beneficiez in continuare de ccc ma pot angaja ? Se poate face contract de colaborare ?Trebuie să lucrez part-time ? Mulțumesc!
Poate găsiți răspunsul în acest link:
www.avocatnet.ro/articol_607...
Mulțumesc frumos !