avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 230 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua ! Sunt mama unui băiețel de 2 ani care ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua ! Sunt mama unui băiețel de 2 ani care are handicap ...

Bună ziua ! Sunt mama unui băiețel de 2 ani care are handicap accentuat . Am primit posibilitatea prelungirii ccc unde am depus deja actele .Indemnizatia pe care am primit-o in ultima luna pana cel mic a împlinit 2 ani a fost de 1600 lei .Voiam sa stiu daca in aceasta perioada de un an in care beneficiez in continuare de ccc ma pot angaja ? Se poate face contract de colaborare ?Trebuie să lucrez part-time ? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: TaniaDia , utilizator 16:24, 17 Mai 2024
Poate găsiți răspunsul în acest link:
www.avocatnet.ro/articol_607...
Mulțumesc frumos !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil pentru copil cu handicap FLORAS55 FLORAS55 sunt tatal unui baietel de 18 luni si sunt in concediu maternal. din pacate are grad de handicap accentuat(adica 2). as dori sa stiu de ce perioada beneficiez ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil diana16_ela diana16_ela Am si eu o nelamurire...eu acum sunt in concediu de crestere a copilului...am optat pt 2 ani...dar m-am gandit daca pot sa ma intorc la lucru cu program de 4 ... (vezi toată discuția)
Gradul de handicap influenteaza plata indemnizatiei? sunrise2 sunrise2 Buna ziua, O prietena a nascut un baietel, a optat pentru a ramane in CCC un an, cu plata unei indemnizatii maxime de 3400 lei. La 9 luni, baietelul a obtinut ... (vezi toată discuția)