avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... rca gresit
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

rca gresit

buna seara.am facut o asigurare rca la allianz si au gresit termenul de incepe al asigurarii.vreau sa stiu daca mai poate sa mi-o schimbe.multumesc
Cel mai recent răspuns: vrabiutza , utilizator 10:09, 10 August 2010
In prezent politele rca se incheie intr-un program electronic iar datele ajung la CSA (Cedam).
Cel mai bine ar fi sa luati legatura cu persoana care v-a incheiat polita.
In ce sens este gresit termenul ?
eu am vrut sa fie valabila de la 10 august si pe rca este valabila de la 30 august :(
Daca masina nu a avut cumva asigurare pana in 29 august la alta firma, sa zicem, azi inca mai puteti solicita modificarea(anulare si emitere alta polita RCA) la aceeasi persoana care a eliberat-o.
Da, se poate face modificarea tot la agentia la care ati incheiat-o. Un inspector de acolo va transmite un e-maile la centrala lor si in cateva minute se va rezolva totul Problema este ca trebuie sa mergeti azi , nu mai tarziu.
da am fost ieri si mi-au schimbat rca-ul.mi l-au anulat pe cel gresit si mi-au facut altul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rca gresit vrabiutza vrabiutza buna seara.am si eu o intrebare.am facut o asigurare rca si agentul a gresit data de incepe a asigurarii.eu vroiam ca asigurarea sa inceapa de pe 10 si ... (vezi toată discuția)
Anulare polita rca bogdanmr bogdanmr Buna ziua, Vreau sa ma ajutati intr-o problema pe care o am legat de o polita de asigurare: Pe 16.12.2013 am prins o oferta la o societate de asigurari - ... (vezi toată discuția)
Atentie la rca-urile false!!!!!!!!!! ContSters174925 ContSters174925 Mare atentie soferi!!!!...Au aparut si intermediari ce emit RCA-uri false...s-a intamplat in Buzau. La prima vedere pare imposibil asa ceva...dar pentru ... (vezi toată discuția)