Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... rca gresit
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

rca gresit

buna seara.am facut o asigurare rca la allianz si au gresit termenul de incepe al asigurarii.vreau sa stiu daca mai poate sa mi-o schimbe.multumesc
In prezent politele rca se incheie intr-un program electronic iar datele ajung la CSA (Cedam).
Cel mai bine ar fi sa luati legatura cu persoana care v-a incheiat polita.
In ce sens este gresit termenul ?
eu am vrut sa fie valabila de la 10 august si pe rca este valabila de la 30 august :(
Daca masina nu a avut cumva asigurare pana in 29 august la alta firma, sa zicem, azi inca mai puteti solicita modificarea(anulare si emitere alta polita RCA) la aceeasi persoana care a eliberat-o.
Da, se poate face modificarea tot la agentia la care ati incheiat-o. Un inspector de acolo va transmite un e-maile la centrala lor si in cateva minute se va rezolva totul Problema este ca trebuie sa mergeti azi , nu mai tarziu.
da am fost ieri si mi-au schimbat rca-ul.mi l-au anulat pe cel gresit si mi-au facut altul