Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Consecintele ulterioare ale lipsei planului parcelar
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Consecintele ulterioare ale lipsei planului parcelar

Buna seara,
sunt proprietarul unui teren extravilan si vreau sa fac cadastru.
Mi s-a cerut o declaratie ca am fost informat ca nu exista plan parcelar si ca cunosc consecintele ulterioare ale lipsei planului parcelar. Rog daca stie cineva care sunt aceste consecinte deorece din art.26 legea 5 sau ordinul 415/2009 nu reiese acest raspuns
Nimic
Din cauza asta , mie cadastristii nu vor sa-mi faca cadastru, si noi proprietarii stam prin procese.
Nu e corect. Si eu sunt in aceaasta situatie idioata si am 100 de ha de padure .
elypopescu2024, utilizator