avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Consecintele ulterioare ale lipsei planului parcelar
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Consecintele ulterioare ale lipsei planului parcelar

Buna seara,
sunt proprietarul unui teren extravilan si vreau sa fac cadastru.
Mi s-a cerut o declaratie ca am fost informat ca nu exista plan parcelar si ca cunosc consecintele ulterioare ale lipsei planului parcelar. Rog daca stie cineva care sunt aceste consecinte deorece din art.26 legea 5 sau ordinul 415/2009 nu reiese acest raspuns
Nimic
Din cauza asta , mie cadastristii nu vor sa-mi faca cadastru, si noi proprietarii stam prin procese.
Nu e corect. Si eu sunt in aceaasta situatie idioata si am 100 de ha de padure .
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Mai 2024
elypopescu2024, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren cu amplasare stabilită concret prin hotărâre judecătorească, încadrat de ocpi drept "teren fără localizare certă" doriananicolae doriananicolae Vă adresez rugămintea să mă ajutaţi cu un sfat la următoarea problemă. Deţin o suprafata de teren obţinută prin Legea 18/1991, pentru care mi s-a ... (vezi toată discuția)
Teren retrocedat, probleme grave cu inregistrarea in planul cadastral doriananicolae doriananicolae Vă adresez rugămintea să mă ajutaţi cu un sfat la următoarea problemă. Deţin o suprafata de teren obţinută prin Legea 18/1991, pentru care mi s-a ... (vezi toată discuția)
Mentionarea in cf. ,, imobil fara o localizare certa '' timo49 timo49 In Ordinul 700/ 2014 privind aprobarea Regulamentului de avizare , receptie si inscriere in evidentele de cadastru si carte funciara , la art. 87 , al 2. , se ... (vezi toată discuția)