avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 184 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Cum pot radia o ipoteca insrisa in cartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Cum pot radia o ipoteca insrisa in cartea funciara, ...

Buna ziua! Cum pot radia o ipoteca insrisa in cartea funciara, din cauza ca am fost garant la o SC ( radiata de la REG. COM IN ANUL 2017) care a avut credit la BANKCOOP .Banca care nu mai exista. Am trimis o solicitare catre lichidatorii bancari care s-au ocupat de Bankcoop si au spus ca nu pot elibera nici un fel de act juridic. Ce ma sfatuiti sa fac pentru a scapa de acesta sarcina din cartea funciara a imobilului?
Bună ziua, vă rog să îmi trimiteți și mie minuta! Părinții mei sunt în aceeași situație cu banca Bankcoop Sucursala Giurgiu, unde au ipoteca și nu o mai pot radia! Menționez ca noi suntem din județul Giurgiu!
Adresa de e-mail este adrianaelena.negru@yahoo.com
Cu mulțumiri și sărbători binecuvântate!
Ultima modificare: Duminică, 5 Mai 2024
Adriana0606, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! am o ipoteca pe o casa la tara la bankcoop sa fil ... Balota Valeria Balota Valeria Bună ziua! Am o ipoteca pe o casa la tara la BANKCOOP SA FIL CHIȘINEU-CRIȘ DIN 05.04.1996,va rog a ma ajuta modalitatea de radiere a ipotecii. Mulțumesc (vezi toată discuția)
Problema la extrasul de carte funciara adis2008 adis2008 Am achizitionat un apartament cu imprumut de la banca si restul fonduri personale. La semnarea contractului de V-C, care a avut loc la banca in prezenta ... (vezi toată discuția)
Faliment banca populara romana - decizii judecatoresti Ralucutza1307 Ralucutza1307 Buna ziua, Exista, printr-o minune, cineva care ar putea sa ne ajute cu textul unor hotarari judecatoresti referitoare la falimentul Bancii Populare Romane, ... (vezi toată discuția)