Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Cum pot radia o ipoteca insrisa in cartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Cum pot radia o ipoteca insrisa in cartea funciara, ...

Buna ziua! Cum pot radia o ipoteca insrisa in cartea funciara, din cauza ca am fost garant la o SC ( radiata de la REG. COM IN ANUL 2017) care a avut credit la BANKCOOP .Banca care nu mai exista. Am trimis o solicitare catre lichidatorii bancari care s-au ocupat de Bankcoop si au spus ca nu pot elibera nici un fel de act juridic. Ce ma sfatuiti sa fac pentru a scapa de acesta sarcina din cartea funciara a imobilului?
Bună ziua, vă rog să îmi trimiteți și mie minuta! Părinții mei sunt în aceeași situație cu banca Bankcoop Sucursala Giurgiu, unde au ipoteca și nu o mai pot radia! Menționez ca noi suntem din județul Giurgiu!
Adresa de e-mail este adrianaelena.negru@yahoo.com
Cu mulțumiri și sărbători binecuvântate!
Adriana0606, utilizator