avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 309 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, In luna noimebrie am luat amenda de la RAR ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, In luna noimebrie am luat amenda de la RAR in valoarea ...

Buna ziua,
In luna noimebrie am luat amenda de la RAR in valoarea de 10000 lei, in care scria ca se poate achita jumatate din minim, adica 2000 de lei, cand am fost sa o achita doamna de la caseria de la Trezorarie a spus ca trebuie sa achit 1000 lei. In luna aprilie mi-a venit un plic prin care mi se aduce la cunostinta ca mi-a fost pus proprire pe contul bancar si ca am 9000 de lei de dat provenit dintr-o amenda. Astfel am cautat si ne-am dat seama ca trebuia achitat 2000 de lei si nu doar 1000 asa cum a spus casierita. Se poate dovedi intr-un fel ca ea mi-a spus sa achit 1000 de lei sau se poate face ceva in sensul asta?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:11, 30 Aprilie 2024
Nu aveți cum sa dovediți..
si nici nu ar conta pt ca dvs trebuie sa stiti cat trebuie sa achitati, nu altcineva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere reziliere pierdută, restanțe neachitate grigore florentin grigore florentin Problemele încep în : 2013 prima jumătate a lunii iulie. Datorită unui defect iremediabil a echipamentului decid rezilierea contractului ... (vezi toată discuția)
Refinantare Black ✋ Black ✋ Buna ziua am un împrumut Provident menționez că nu am întârziat niciodată. Nu pot beneficia de o refinantare din partea altor bănci fiindcă am gradul ... (vezi toată discuția)
Executare silita deluxe1975 deluxe1975 Buna ziua, cumnata mea a avut un abonament la ..........In urma unei facuturi de 1600 lei, din care au fost achitati 400 lei. In anul 2013 a primit de la ... (vezi toată discuția)