Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, In luna noimebrie am luat amenda de la RAR ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, In luna noimebrie am luat amenda de la RAR in valoarea ...

Buna ziua,
In luna noimebrie am luat amenda de la RAR in valoarea de 10000 lei, in care scria ca se poate achita jumatate din minim, adica 2000 de lei, cand am fost sa o achita doamna de la caseria de la Trezorarie a spus ca trebuie sa achit 1000 lei. In luna aprilie mi-a venit un plic prin care mi se aduce la cunostinta ca mi-a fost pus proprire pe contul bancar si ca am 9000 de lei de dat provenit dintr-o amenda. Astfel am cautat si ne-am dat seama ca trebuia achitat 2000 de lei si nu doar 1000 asa cum a spus casierita. Se poate dovedi intr-un fel ca ea mi-a spus sa achit 1000 de lei sau se poate face ceva in sensul asta?
Nu aveți cum sa dovediți..
si nici nu ar conta pt ca dvs trebuie sa stiti cat trebuie sa achitati, nu altcineva.