Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua Pe data de- 10 martie 2024. Am fost Lovit cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua Pe data de- 10 martie 2024. Am fost Lovit cu parul ...

Buna ziua
Pe data de- 10 martie 2024. Am fost
Lovit cu parul in cap
Pe, propietatea mea, 1 teren intravilan
De, catre, vecinul de la acea adresa
Sa, constatat la- medicina legala, plaga deschisa.
Si sa dat 14- zile de ingrijire, si tata-l meu
Care, erea cu mine- a
Fost lovit, in varsta de 77 ani, de asemeni, mia
Fost spart si- motorul la motocultor!
Sa deschis, dosar penal)
Ce, pedeapsa, va primi
Agresorul ?
Multumesc!
Bună ziua!
Numai un judecător poate stabili acest lucru. În orcie caz, pedeapsa nu este prea mare.
Cu stimă
Va- multumesc!

Sebastian Simon a scris:

Bună ziua!
Numai un judecător poate stabili acest lucru. În orcie caz, pedeapsa nu este prea mare.
Cu stimă

Depinde, chiar daca sunt doar 14 zile de ingrijiri, si chiar daca aparent ar fi doar simple loviri si alte violente (cu pedeapsa de pana la 5 ani), dat fiind zona capului, fapta se poate incadra si la tentativa la omor, deci nu este exclus asa ceva, sens in care limitele de pedeapsa devin mult mai mari. Nu este chiar asa de simplu. Va sfatuiesc sa va luati un avocat si sa va constituiti parte civila. Mai mult, depinde si de antecedenta penala a faptuitorului care influenteaza mult, foarte foarte mult solutia (nu aveti de une sa stiti daca faptuitorul nu are ceva din urma, ceva care va atarna greu in situatia data).

trandafir2 a scris:

Precizez, sunt persoana cu
Handicap gradul I grav cu
Insotitor.)
Tot, ce sa intamplat este
Filmat- plus amenintare pe
Mesenger!