avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna seara am primit astăzi prin posta o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna seara am primit astăzi prin posta o înștiințare sa ma ...

buna seara
am primit astăzi prin posta o înștiințare sa ma prezint la politie conf art 260 261 in termen de 5 zile;pentru dosarul 172/p/2022
am avut niste divergențe cu un beneficiar dar sa vina dupa 2 ani de zile înștiințarea ?!
multumesc
ps: ce se intampla daca nu ma prezint în cele 5 zile dat fiind că e pastele ?!
multumesc
Totusi de atunci au trecut 2 ani (Nu puteau sa ma caute in tot acest timp )?
cum de am un dosar de 2 ani si eu sa nu stiu ?
Multumesc

multumesc
Cel mai recent răspuns: Sebastian Simon , Avocat 12:07, 5 Mai 2024
Bună ziua!
Nu e nimic anormal. Dosarele se soluționează foarte greu în ultima perioadă. Dacă nu vă prezentați nu se întâmplă nimic, dar nu vă recomand acest lucru.
Cu stimă,
Avocat Simon Sebastian

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. am primit o instiintare in conformitate cu prevederile ... Mimsu Mimsu Buna ziua. Am primit o instiintare in conformitate cu prevederile art 260 si art 261 din Codul de procedura penala… am procedat la afisarea prezentei nefiind ... (vezi toată discuția)
Furt in brașov szenyaa szenyaa Buna ziua. Am 19 ani, sunt studenta la Cluj si pe data de 11 august am facut o mare prostie si am fost prinsa in Stradivarius, deoarece am furat ... (vezi toată discuția)
Citatie pentru inmanarea ordonantei procurorului anemari30 anemari30 Buna ziua ! am si eu o intrebare sotul meu a primit acasa o instiintare care spune asa: In conformitate cu prevederile art. 260 si art.261 din codul de ... (vezi toată discuția)