Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot legaliza o copie de buletin plastifiata la notar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot legaliza o copie de buletin plastifiata la notar ,am pierdut ...

Pot legaliza o copie de buletin plastifiata la notar ,am pierdut buletinul și trebuie să plec din țară (Spania)
Nici un act nu poate fi legalizat fara a prezenta originalul la NOTAR in momentul procedurii de legalizare.

Daca ati pierdut buletinul, nu aveti ce face, decat sa faceti altul nou.
Dapix, utilizator
Nici nu contează dacă se poate legaliza sau nu o copie ( clar , nu se poate) , dar nici nu aveti ce sa faceți cu ea ca nu iesiti din tara în baza unei copii. Va trebui sa va amânați plecarea pana veti avea buletin nou.