avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot legaliza o copie de buletin plastifiata la notar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot legaliza o copie de buletin plastifiata la notar ,am pierdut ...

Pot legaliza o copie de buletin plastifiata la notar ,am pierdut buletinul și trebuie să plec din țară (Spania)
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 19:06, 5 Mai 2024
Nici un act nu poate fi legalizat fara a prezenta originalul la NOTAR in momentul procedurii de legalizare.

Daca ati pierdut buletinul, nu aveti ce face, decat sa faceti altul nou.
Ultima modificare: Duminică, 5 Mai 2024
Dapix, utilizator
Nici nu contează dacă se poate legaliza sau nu o copie ( clar , nu se poate) , dar nici nu aveti ce sa faceți cu ea ca nu iesiti din tara în baza unei copii. Va trebui sa va amânați plecarea pana veti avea buletin nou.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare-cumparare plastifiat - probleme la depunerea documentelor pentru cartea de identitate poll1 poll1 Buna seara,. am o problema in legatura cu buletinul....: toate actele posibile le am plastifiate. Am fost cu actul de vinzare -cumparare , plastifiat, ... (vezi toată discuția)
Acte plastifiate - duplicat care nu se poate legaliza maraV maraV Am plastifiat toate actele de la casa cu multi ani in urma (cand era legal acest lucru), deoarece hartia era de foarte proasta calitate si incepuse sa se ... (vezi toată discuția)
Copie certificat nastere legalizata este recunoscuta in fata autoritatilor? Irinel Irinel Irinel Irinel Buna seara. Sotia mea a nascut acum 3 saptamani la un spital dintr-o alta localitate.Totul ok.Am solicittat la primaria respectiva eliberarea certificatului de ... (vezi toată discuția)