Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Eu dețin un apartament în care locuiesc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Eu dețin un apartament în care locuiesc părinții ...

Bună ziua,
Eu dețin un apartament în care locuiesc părinții mei și nu ma pot înțelege cu ei. Am cum sa ii dau afara din apartament pe cale juridica?
Dacă este proprietatea dvs si nu au vreun drept de uzufruct sau agitație, ii puteti evacua. Înainte de a locui la dvs, unde au stat? Au bani din salarii/ pensie?