avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Eu dețin un apartament în care locuiesc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Eu dețin un apartament în care locuiesc părinții ...

Bună ziua,
Eu dețin un apartament în care locuiesc părinții mei și nu ma pot înțelege cu ei. Am cum sa ii dau afara din apartament pe cale juridica?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 19:18, 5 Mai 2024
Dacă este proprietatea dvs si nu au vreun drept de uzufruct sau agitație, ii puteti evacua. Înainte de a locui la dvs, unde au stat? Au bani din salarii/ pensie?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare cu clauza cami_alessia cami_alessia Buna seara.Am o prietena care este impreuna cu un tip de vreo 5 ani urmand sa se casatoreasca in curand.Problema lor este urmatoarea.Mama lui urmeaza sa le ... (vezi toată discuția)
Urgent covadonga covadonga buna ziua.parintii mei sant divortati din anul 2006,din care tatal meu era uzu fruct.spun ca era de oarece a decedat luna aceasta pe 12.dupa cate stiu odata cu ... (vezi toată discuția)
Mă poate da afară din casă? gabrielaIv gabrielaIv Bună seara, am și eu o întrebare locuiesc cu părinții, sunt singurul copil, sunt căsătorită și am doi copii, apartamentul este trecut pe numele ... (vezi toată discuția)