avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 230 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Hristos a înviat! În anul 2023 am avut un contract ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Hristos a înviat! În anul 2023 am avut un contract de prestări ...

Hristos a înviat!
În anul 2023 am avut un contract de prestări servicii cu o primarie. În baza contractului de prestări servicii și a serviciilor prestate, am emis facturi care au fost trimise primăriei prin SPV.
Datorită faptului că la data de 31.12.2023 contractul de prestări servicii a expirat și facturile emise nu au fost achitate, i-am trimis domnului primar o înștiințare prin care i-am adus la cunoștință faptul ca nu mai doresc prelungirea contractului de prestări servicii până la achitarea facturilor aferente anului 2023. Menționez ca din ianuarie și până în prezent nu am primit nici un răspuns! Ce este de făcut?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Foarte simplu,va adresați instantei de judecata pt a obține o hotărâre judecătorească care ulterior va putea fi pusa în executare.In funcție de valoarea facturilor aveți de ales între mai multe variante de actiuni(pretenții,cerere valoare redusa etcetc)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neplata factura Tups Marius Tups Marius buna ziua,ce trebuie sa fac daca am eliberat o factura care a fost platita partial mentionez ca la factura este atasat contract de prestari servici (vezi toată discuția)
In cazul unei primarii ...este în situația în care în luna ... alinette22 alinette22 In cazul unei primarii ...este în situația în care în luna noiembrie se dorește emiterea unei comenzi privind efectuarea unui serviciu de utilitate ... (vezi toată discuția)
Prevedere bugetara institutie publica alinette22 alinette22 In cazul unei primarii ...este în situația în care în luna noiembrie se dorește emiterea unei comenzi privind efectuarea unui serviciu de utilitate ... (vezi toată discuția)