Forum Discuţii juridice Executare silită Am un credit nevoie personale cu ipoteca mobiliara. Pe ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am un credit nevoie personale cu ipoteca mobiliara. Pe ce poate ...

Am un credit nevoie personale cu ipoteca mobiliara. Pe ce poate pune sechestru dacă e ipoteca mobiliara? Mașini? Sau și casa? Nu am girat cu nimic când am făcut creditul
Dar e foarte sigur că ați garantat cu toate bunurile mobile și imobile.
Ați semnat un contract cu banca creditoare, unde în general la mai toate creditele, este trecută o precizare (clauză) în beneficiul și siguranța băncii, unde se spune că debitorul garantează creditul cu toate bunurile sale mobile și imobile.

Deci puteți fi executată silit pe orice vă aparține.
Dapix, utilizator