avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am un credit nevoie personale cu ipoteca mobiliara. Pe ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am un credit nevoie personale cu ipoteca mobiliara. Pe ce poate ...

Am un credit nevoie personale cu ipoteca mobiliara. Pe ce poate pune sechestru dacă e ipoteca mobiliara? Mașini? Sau și casa? Nu am girat cu nimic când am făcut creditul
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 08:47, 17 Mai 2024
Dar e foarte sigur că ați garantat cu toate bunurile mobile și imobile.
Ați semnat un contract cu banca creditoare, unde în general la mai toate creditele, este trecută o precizare (clauză) în beneficiul și siguranța băncii, unde se spune că debitorul garantează creditul cu toate bunurile sale mobile și imobile.

Deci puteți fi executată silit pe orice vă aparține.
Ultima modificare: Vineri, 17 Mai 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imprumut garantie ipotecara TheoMe TheoMe Am facut un imprumut cu garantie ipotecara pentru altcineva, acesta garantand cu casa lui. Ce riscuri sunt pentru mine in cazul in care acesta nu va mai plati ... (vezi toată discuția)
Executare silita girant tinaa tinaa buna ziua. va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns cat mai urgent. eu sunt girant pt fostul sot la un credit de nevoie personale fara garantii. fostul sot ... (vezi toată discuția)
Cum se procedează în cazul mai multor executări silite dacă debitorul nu a girat niciun împrumut cu bunuri mobile sau imobile? Alexandru9314 Alexandru9314 Buna ziua, Am 3 intrebari: 1. In cazul mai multor executari silite (cateva IFN-uri + o banca) maximul care se poate lua din salariu este de 1/2? 2. Se ... (vezi toată discuția)