Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Indice pret consum c/v voucherelor de vacanta ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Indice pret consum c/v voucherelor de vacanta ...

Indice pret consum pentru contravaloarea voucherelor de vacanta castigate in instanta:
Institutul de statistica comunica :IPC Total,IPC Marfuri alimentare,IPC Marfuri nealimentare si IPC Servicii. Tinand cont ca Voucherele de vacanta pot fi folosite pentru cazare in care e inclusa si masa uneori,ce IPC se foloseste pentru calculul sumei datorate ?
Precizari de la INS gasiti aici: [ link extern ]
Din punctul meu de vedere, cel mai apropiat ar putea fi IPC Servicii.