Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... PĂCĂLEALĂ ALTEX-GRUNDING??? ? Am cumparat o ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

PĂCĂLEALĂ ALTEX-GRUNDING??? ? Am cumparat o combină frigorifica Grunding in 2020 la o promotie ...

Am cumparat o combină frigorifica Grunding in 2020 la o promotie cu 7 ani garantie . Desi am insistat atunci , nu mi s-a spus ca ptr extragarantia de 5 ani trebuie activat online . Am aflat cu stupoare acum cand mi s-a stricat frigiderul ,la 3 ani jumatate de la achizitie . Totusi ,aparatul arata ca nou , pe certificatul de garantie este trecuta durata medie de viata 10 ani ,iar mie mi s-a spus că are un viciu din fabricatie , undeva sub un perete interior in congelator . Nu se poate repara sau schimba . Acum ,astept service-ul lor sa constate acest lucru . Ce mai pot face ?
Bună dimineața!
Din punctul meu de vedere, dacă aveați obligația să activați extra garanția on-line si ați omis acest lucru, nu prea aveți ce să faceți. Singura variantă este ca vânzătorul să vă acorde un gest comercial (la care nu este obligat) și să vă repare în garanție produsul.
Succes și numai de bine!