avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Fostul sot cu care am o fata minora in acest monent a ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Fostul sot cu care am o fata minora in acest monent a murit anul ...

Fostul sot cu care am o fata minora in acest monent a murit anul trecut in italia,iar surorile lui spun ca nu au certificat de deces !doresc sai fac pasaport fetei ptr a calatori cu mine dar imi trebuie originalul asa mi sa spus,INTREBAREA ESTE AM FACUT ROST DE O COPIE DUPA CERTIFICATUL DE DECES IN LIMBA ITALIANA POT MERGE LA NOTAR SA AITENTIFIC ,TRADUC SI LEGALIZEZ ACEASTA COPIE HEROX?.MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: georgiana.td , utilizator 12:41, 21 Mai 2024
Din păcate nu se poate, nu legalizează notarii astfel de fotocopii.
Verificați la starea civilă dacă actul de deces al fostului soț a fost transcris.
Ca reprezentant legal al copilului, aveți dreptul să solicitați un certificat de deces al tatălui acesteia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nulla osta daniela1971 daniela1971 vreau sa stiu daca trebuie pentru nulla osta buletinu original al viitorului sot sau copie ptr a avea nulla osta (vezi toată discuția)
Carte identitate permis pasaport cristianjuvete cristianjuvete Buna ziua, Am efectuat o casatorie in strainatate intre cetatean sud african si cetateanca romanca. Certificatul de casatorie (unnabriged) a fost emis de ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea nasterii si casatoriei din strainatate, in romania claudymaria claudymaria sunt cetatean roman casatorita de 5ani cu un spaniol si avem o fetita de 1 an .cum procedez ptr. a o inregistra in evidenta populatiei in Romania.Mentionez ca ... (vezi toată discuția)