avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tata a fost cetatean roman cu domicililu in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tata a fost cetatean roman cu domicililu in strainatate de peste ...

Tata a fost cetatean roman cu domicililu in strainatate de peste 30 de ani si a decedat in urma cu o luna. El detine, impreuna cu mama, un apartament in strainatate si 2 in Bucuresti. Ce trebuie facut pentru a dezbate mostenirea, tinand cont si de proprietatea din strainatate?

Alte discuții în legătură

Dezbaterea mosteniri informatii chloe81 chloe81 Buna ziua tuturor Am cateva intrebari cu privire la dezbaterea mosteniri. Povestea pe scurt : Am un singur frate si mama mea a decedat in urma cu 11 ... (vezi toată discuția)
Are drept la mostenire? mihaela n. mihaela n. buna ziua, am o intrebare la dumneavoastra la care as dori sa stiu raspuns. locuiesc intr-un apartament cu sora mea care este al bunicilor mei. ambii bunici au ... (vezi toată discuția)
Dezbatere succesiune- datorii la întreținere Alinne Alinne Părinții mei au un apartament care este pe numele tatălui,dar dobândit în timpul căsătoriei. Mama mea a decedat în urmă cu un an și cinci ... (vezi toată discuția)