avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am deschis și eu un SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am deschis și eu un SRL

Buna seara. Am deschis și eu un SRL și are ca și cod principal 4729-comert cu amănuntul al altor produse alimentare in magazine specializate acesta fiind înregistrat că și activitate principala,iar în actul constitutiv apare și codul 472-comert cu amănuntul al produselor alimentare,băuturilor și al produselor din tutun in magazine specializate. Eu pot vinde băuturi alcoolice și tutun??? Aceasta este întrebarea mea?
Ultima modificare: Joi, 9 Mai 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:05, 11 Mai 2024
Da, puteti vinde dar in magazin specializat, asa cum mentioneaza si codul CAEN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen 4729 - permis pt. magazin mixt ? danac71 danac71 Buna ziua, Pe certificatul de inmatriculare scrie cod CAEN 4729 - Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate. In actul ... (vezi toată discuția)
Cod caen corect bocai bocai Va rog un raspuns legat de cod caen corect, respectiv codul declarat ca principal este 4711-Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare ... (vezi toată discuția)
Cod caen - srl-d Zamora Zamora Buna ziua, Vreau sa imi infiintez un SRL-D pentru a deschide un Fornetti, si am o intrebare cu referire la codurile CAEN... as vrea sa aflu parearea ... (vezi toată discuția)