avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sotul locuieste in casa pe care am primit-o donatie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sotul locuieste in casa pe care am primit-o donatie doar pe numele ...

Sotul locuieste in casa care am primit-o donatie doar pe numele meu.Locuim separat de cativa ani. Ce trebuie sa fac ca el sa iasa din locuinta? Inca nu am depus actele de divort.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:20, 9 Mai 2024
Depuneti acțiunea de divorț și cereri și evacuarea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa divortez dupa 19 ani vyyoleta vyyoleta Vreau sa divortez dupa 19 ani de casnicie.ce sanse am sa raman cu 2 copii unul de 17 si unul de 7 ani in aprtament tinand cont de faptul ca el nu are un sa se ... (vezi toată discuția)
Probleme partaj in caz divort amiabil la notar gheocont gheocont Divort la notar amiabil semnat Copil .de 11 ani a primit o donatie casa de la bunicii paterni. Tutori sunt trecuti ambii parinti Are dreptul in aceste ... (vezi toată discuția)
Buna ziua nulitate absoluta contract de tranzactie partaj intre ... florifrumoase florifrumoase Buna ziua NULITATE absoluta contract de tranzactie partaj intre soti. Eu cred ca la divort mi s-a incalcat dreptul de proprietate asupra donatiei pe ... (vezi toată discuția)