avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zgomot spatiu comercial parter bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zgomot spatiu comercial parter bloc

Zgomot spatiu comercial parter bloc
Anagajatii magazinului PROFI de la parterul blocului prin manipularea transpaletului cu marfa incepand cu prele 06:05 AM si dupa orele 23:00 genereaza zgomote care perturba linistea publica si programul orelor de somn. Pe langa astea, mai sunt si doua aparate care produc zgomote ce se aud cel mai bine noaptea. Am facut sesizari nenumarate la politia locala si nimic. Ma gandesc sa fac si la politie in speranta ca se va intampla ceva. Credeti ca este cazul sa discut cu un avocat? daca da, pe ce specializare sa fie? nu mai stiu ce sa fac ca sa respecte legea 61/1991. Va Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Aprilie 2024
Darius88, utilizator
Cel mai recent răspuns: Darius88 , utilizator 07:57, 14 Aprilie 2024
Puteti sesiza DJSP pentru disconfortul creat de zgomot, in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Puteti notifica magazinul in scris, cu nr. de inregistrare/ data, ca sunteti dispus sa deschideti actiune in instanta pentru disconfortul creat. Daca va decideti, puteti cere instantei sa dispuna efectuarea unei expertize tehnice judiciare in vederea stabilirii nivelului de zgomot. Instanta poate decide oprirea echipamentelor generatoare de zgomot. Personal, banuiesc ca echipamentele tehnice sunt montate gresit (lipsesc pufare pentru amortizare zgomotm produs).
Va multumesc! Desi par niste pasi mai greoi si birocratici am sa fac asta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. locuiesc la etajul 1 al unui bloc, sub mine la parter ... Ramona BIBI Ramona BIBI Bună ziua. Locuiesc la etajul 1 al unui bloc, sub mine la parter există un salon de masaj, (reflexoterapie)in trecut a fost un magazin mixt. Problema este ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in blocul in care stam, la parter, se afla o shaormerie ... Becky103 Becky103 Buna ziua, In blocul in care stam, la parter, se afla o shaormerie care functioneaza non stop, provocand mult zgomot o data prin hotele lor care ... (vezi toată discuția)
Zgomot infernal - spatiu comercial prin destinatie ib.h ib.h Buna ziua. In urma cu 4 ani am achizitionat un apartament la etajul 1 al unui bloc, la parterul caruia se afla un spatiu comercial prin destinatie. In acel ... (vezi toată discuția)