avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 324 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Drepturi aparținători spital (copil mai mic de 3 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Drepturi aparținători spital (copil mai mic de 3 ani)

Buna ziua,
Exista vreo lege in care sunt specificate drepturile aparținătorilor in spital, in cadrul ingrijirii unui copil cu vârsta mai mica de 3 ani (in cazul meu)?
Mai exact, sunt internata de 4 zile cu al meu copil in spital, am fost mutate din salonul initial, iar patul care ni s-a oferit este unul de 70x140 cm, imposibil de intins un adult + un copil mic.
Astfel, ma aflu in imposibilitatatea de a dormi macar o ora pe noapte, am 3 seri consecutive in care nu am inchis un ochi, sunt desfigurata efectiv, ma doare tot corpul, simt ca cedez.
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: SCA IONESCU & NOVAC , Avocat 11:35, 4 Mai 2024
Sunt mai multe legi și regulamente care reglementează acest domeniu. Va puteți adresa direcțiunii spitalului și DSP, în prima etapa, pentru remedierea problemei dvs punctuale, dacă nu s-a remediat între timp.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar daună victimă accident rutier Gina_753 Gina_753 Mama mea (in varsta de 80 de ani) a fost victima unui stupid accident rutier, in urma caruia s-a \"capatat\" cu o fractura de sold (fractura pretrohanteriana) ... (vezi toată discuția)
Pot da în judecata un medic ginecolog? Dgeanina Dgeanina Bună dimineața! As vrea sa ma sfătuiți cum sa procedez sa dau în judecata un medic ginecolog?! Am 34 de ani, am o fetita de 10 ani adusa pe lume cu mari ... (vezi toată discuția)
Probe obtinere incredintare costin27 costin27 ..ea pleaca cu copil, dupa numai 1,5 luni, ajung in situatia de chemat salvare 112 si de a interna copilul la spital in stare destul de grava 40 temp. cu ... (vezi toată discuția)