Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Drepturi aparținători spital (copil mai mic de 3 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Drepturi aparținători spital (copil mai mic de 3 ani)

Buna ziua,
Exista vreo lege in care sunt specificate drepturile aparținătorilor in spital, in cadrul ingrijirii unui copil cu vârsta mai mica de 3 ani (in cazul meu)?
Mai exact, sunt internata de 4 zile cu al meu copil in spital, am fost mutate din salonul initial, iar patul care ni s-a oferit este unul de 70x140 cm, imposibil de intins un adult + un copil mic.
Astfel, ma aflu in imposibilitatatea de a dormi macar o ora pe noapte, am 3 seri consecutive in care nu am inchis un ochi, sunt desfigurata efectiv, ma doare tot corpul, simt ca cedez.
Mulțumesc.
Sunt mai multe legi și regulamente care reglementează acest domeniu. Va puteți adresa direcțiunii spitalului și DSP, în prima etapa, pentru remedierea problemei dvs punctuale, dacă nu s-a remediat între timp.