avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua cineva care a fost condamnat în România ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua cineva care a fost condamnat în România la un an ...

Bună ziua cineva care a fost condamnat în România la un an de închisoare și a plecat în Anglia unde a fost emis de doua ori mandatul european de aducere dar a reușit sa rămână pe teritoriul Angliei perioada în care au trecut 8 ani și a lucrat cu contract legal în acești 8 ani. Se poate face ceva în tara după perioada asta???
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 01:19, 6 Mai 2024
Transmiterea spre executare a mandatului european de arestare autorității străine competente să îl primească sau să îl execute întrerupe cursul prescripției.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriptia pedepsei rodyk_rody rodyk_rody Buna ziua, in Ianuarie 2011 am fost condamnat definitiv la 3 ani de inchisoare, find plecat la munca in uk am decis sa nu ma predau si sa-mi continui viata in ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare anulare mepi zxraider zxraider Buna, am fost condamnat la 5 ani se inchisoare art. 215 sentinta definitiva Inalata curte de casatie pe 21 /09/2005. Pe 20/092015 sau implinit prescriptia ... (vezi toată discuția)
Prescriptia a doua pedepse portospirate portospirate O sa incerc sa fiu cat se poate de precis. In 2002 am fost condamnat definitiv la 3 ani cu inchisoare pt inselaciune. In 2004 am fost condamnat din nou, in ... (vezi toată discuția)