Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua cineva care a fost condamnat în România ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua cineva care a fost condamnat în România la un an ...

Bună ziua cineva care a fost condamnat în România la un an de închisoare și a plecat în Anglia unde a fost emis de doua ori mandatul european de aducere dar a reușit sa rămână pe teritoriul Angliei perioada în care au trecut 8 ani și a lucrat cu contract legal în acești 8 ani. Se poate face ceva în tara după perioada asta???
Transmiterea spre executare a mandatului european de arestare autorității străine competente să îl primească sau să îl execute întrerupe cursul prescripției.