Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună!Am 16 ani iar iubitul meu 21 el este din Craiova ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună!Am 16 ani iar iubitul meu 21 el este din Craiova iar eu ...

Bună!Am 16 ani iar iubitul meu 21 el este din Craiova iar eu Piatra Neamț,ne am văzut a fost la mine de Crăciun iar mama l-a plăcut,iar apoi când a plecat a început să îmi țină morală,eu vreau să mă mut cu el iar părinții lui ne sunt alături,vreau să plec pentru ca nu mă mai înțeleg cu mama mă cert zilnic cu ea.
Ce e de făcut?
Dacă plec și mama declară la poliție pot da semnătura să rămân cu el ??
parintii lui te si intretin, te tin in scoala ?
copii locuiesc cu parintii pana la majorat.

gi-jane2 a scris:

parintii lui te si intretin, te tin in scoala ?
copii locuiesc cu parintii pana la majorat.

părinții lui m-au ajutat până în ziua de azi cu banii,de când suntem împreună de 2 ani ;)
Dv. aveati 14 ani de cand parintii lui va intretin cu banii, desi locuiati cu mama dv.?

Care este planul? Unde mergeti la scoala? De ce oamenii aceia adulti intretin un copil ca sa aiba fiul lor iubita?

Ramaneti acasa, asa au fost traficate zeci de minore. Toti adolescentii se cearta cu parintii, este legea varstei, adolescentii incep sa se afirme, parintii inca pun reguli, asa e normal, asa e legea firii. Lucrurile se vor mai calma cand veti trece de adolescenta. Plecatul de acasa arata insa imaturitate. Nu inteleg cum de mama dv. v-a primit in casa iubitul!

Daca ati fi putut da semnatura, ati fi fost adult. Doar adultii pot decide, minorii nu. Nu inteleg, tanarul acela nu a avut unde gasi o iubita in toata Craiova care sa aiba varsta lui? La 19 ani cauta fete de 14 ani?

Inca odata, aveti mare grija, este o metoda de racolare a tinerelor pentru trafic si prostitutie. Stiu, va iubeste, si pe celelalte fete le-au iubit traficantii lor.
Liliana Gradinaru, Avocat