avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,acuma sunt in concediu creștere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,acuma sunt in concediu creștere copil,nevasta trebuie ...

Buna ziua,acuma sunt in concediu creștere copil,nevasta trebuie să nască peste câteva săptămâni, trebuie sa scot adeverință de la ajpis in loc de adeverință de venit?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:39, 9 Mai 2024
Buna,eu mai am o săptămână de concediu pt primul copil,nevasta a născut de o săptămână,la firma îmi cere să mă reangajez că așa trebuie,eu nu înțeleg dc îmi cere asta odată ce se poate și fără să mă reangajez.
Nu trebuie sa va depuneti recere de reluare a activitatii ,c i cerere de prelungire a suspendarii c.i.m. ca urmare nasterii celui de-al doilea copil si intrare in CCC2.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,o întrebare am,acuma sunt in cic,pot intra in continuare ... Serac Ionuț Serac Ionuț Buna ziua,o întrebare am,acuma sunt in CIC,pot intra in continuare in CIC daca nevasta urmează să nască între timp celălalt copil? (vezi toată discuția)
Concediu crestere al doilea copil andreea20ro andreea20ro buna ziua, sunt in concediu crestere copil pana in luna septembrie anul acesta dar sunt insarcinata si in iulie o sa nasc al doilea copil.care sunt procedurile ... (vezi toată discuția)
Concediu medical geostel geostel Buna ziua Am urmatoarea problema in legatura cu o salariata care se afla in concediu de crestere copil pana la 2 ani care este insarcinata cu cel de al doilea ... (vezi toată discuția)