Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,acuma sunt in concediu creștere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,acuma sunt in concediu creștere copil,nevasta trebuie ...

Buna ziua,acuma sunt in concediu creștere copil,nevasta trebuie să nască peste câteva săptămâni, trebuie sa scot adeverință de la ajpis in loc de adeverință de venit?
Buna,eu mai am o săptămână de concediu pt primul copil,nevasta a născut de o săptămână,la firma îmi cere să mă reangajez că așa trebuie,eu nu înțeleg dc îmi cere asta odată ce se poate și fără să mă reangajez.
Nu trebuie sa va depuneti recere de reluare a activitatii ,c i cerere de prelungire a suspendarii c.i.m. ca urmare nasterii celui de-al doilea copil si intrare in CCC2.