avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua Mi-a fost suspendat permisul italian in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua Mi-a fost suspendat permisul italian in Romania iar ...

Buna ziua Mi-a fost suspendat permisul italian in Romania iar dupa perioada suspendarii la ghiseu i-mi spun ca trebuie sa merg in Italia sa-l ridic . Mentionez ca nu am stiut si agentul care mi la retinut nu ma informat de aceasta ,acum nu stiu de cum si de unde sa recuperez acest permis .Ma puteti ajuta in vreun fel? Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 8 Mai 2024
Rosu Sorin, utilizator
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 10:30, 8 Mai 2024
Intrebati in Italia, la autoritatea care l-a emis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sanctiuni Macavei1234 Macavei1234 Buna, mia fost suspendat permisul in Italia, de ce nu raspunde nimeni la prefectura din Venetia unde mi-sa spus sa sun si ce as putea face ? (vezi toată discuția)
Buna ziua, locuiesc in franța și conduc aici cu permis românesc, ... Seb2388 Seb2388 Buna ziua, Locuiesc in Franța și conduc aici cu permis românesc, am fost oprit de către jandarmi pentru depășirea limitei de viteza cu +40(93km/h in ... (vezi toată discuția)
Mi s-a suspendat dreptul de a conduce in romania, pot sa conduc cu permisul emis de statul italian? tony79 tony79 lucrez in italia ca sofer,in vara mai exact in luna august am fost prins de aparatu radar cu viteza de 105km/h in localitate.Mi-sa suspendat permisul,am ... (vezi toată discuția)