avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pentru un PV completat cu sume greșite ce pot face?...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pentru un PV completat cu sume greșite ce pot face?...

Bună ziua. Pentru un PV completat greșit am șanse de anulare? Am fost sancționat pentru că nu am înmatriculat mașina pe numele meu în termenul de 90 de zile de la cumpărare. Dar sumele scrise în PV sunt eronate. 9x145=1485. Și la jumătate 742,5. Din câte știu amendă minimă este de 1305 și la jumătate 652,5. Ce mă sfătuiți să fac?
Ultima modificare: Miercuri, 8 Mai 2024
Draghiță Ionuț, utilizator
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 12:52, 8 Mai 2024
Sa platiti. Sumele sunt corecte, un punct amenda e 165 RON.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces verbal completat gresit adrianvalentin77 adrianvalentin77 buna ziua, in data de 06.04 am fost surprins de aparatul radar avand o viteza de 93 km/h in localitate , fapt pt care am fost amendat cu 10 puncte de amenda. ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am primit o amendă și suspendarea dreptului de ... NTvohub NTvohub Bună ziua! Am primit o amendă (29.12.2022) și suspendarea dreptului de a conduce, pentru viteză (118km/h în zonă de 50km/h). Am o nedumerire cu ... (vezi toată discuția)
Proces verbal invalid? lsc05 lsc05 Buna seara! Sunt membru nou si am urmatoarea situatie: 123 km/h in localitate -> suspendare de permis pe 3 luni si (ATENTIE) 10 puncte de amenda. Deci nu ... (vezi toată discuția)