Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pentru un PV completat cu sume greșite ce pot face?...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pentru un PV completat cu sume greșite ce pot face?...

Bună ziua. Pentru un PV completat greșit am șanse de anulare? Am fost sancționat pentru că nu am înmatriculat mașina pe numele meu în termenul de 90 de zile de la cumpărare. Dar sumele scrise în PV sunt eronate. 9x145=1485. Și la jumătate 742,5. Din câte știu amendă minimă este de 1305 și la jumătate 652,5. Ce mă sfătuiți să fac?
Draghiță Ionuț, utilizator
Sa platiti. Sumele sunt corecte, un punct amenda e 165 RON.