avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 310 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna, Pot procura masina si conduce in Romanai cu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna, Pot procura masina si conduce in Romanai cu permis de conducere ...

Buna,
Pot procura masina si conduce in Romanai cu permis de conducere din Marea Britanie?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 13:07, 8 Mai 2024
Da, 90 de zile , dacă masina e cu numere străine. Dacă masina e înmatriculată în România, cât doriți.

cayol a scris:

Buna,
Pot procura masina si conduce in Romanai cu permis de conducere din Marea Britanie?
Multumesc

Ultima modificare: Miercuri, 8 Mai 2024
latka, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda penala sau dosar penal florinmincan florinmincan Fratele meu are o duba ford transit cu numere de anglia inscrisa in anglia pe numele lui . Am fost oprit de un politist la Pitesti si mi s-au cerut actele la ... (vezi toată discuția)
Cat timp poti circula in romania cu o masina inmatriculata in alt stat? gabi1969 gabi1969 o persoana cetatean roman dar care are domiciliul in alta tara ,detine o masina inmatriculata in franta .Cat timp poate circula in romania fara ao inmatricula ... (vezi toată discuția)
Cum sa fac? masina inmatriculata in germania Stefan-nita Stefan-nita Buna Ziua Am o Nelamurire Totala.va rog sama ajutati Sunt Cetatian Roman si Locuiesc in germania Dar in Buletin am aderesa cea veche din romania. Vreau ... (vezi toată discuția)